Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Swedbank Medaljjakt    Utskriftsdatum  26 maj 2015   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 maj 2015         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            18.96   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            19.21   
Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            19.40   
Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            19.87   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            20.00   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            20.59   
Emmie Bengtsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            20.85   
Johanna Ståhl  2001  Helsingborgs Simsällskap            20.88   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            20.92   
10  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            23.04   
11  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            23.55   
12  Jenny Lindström  2004  Helsingborgs Simsällskap            23.71   
13  Moa Danielsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            24.83   
Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Petrea Hallberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            18.99   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            21.34   
Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            24.20   
David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            25.06   
Simon Johansson  2003  SK Stimmet            26.41   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            28.90   
Daniel Prpic  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap            31.15   
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            32.97   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.58   
Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            35.87   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            36.51   
Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap            37.11   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.71   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.02   
Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.58   
10  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.69   
11  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.72   
12  Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap            41.84   
13  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            41.94   
14  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            42.15   
15  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            42.20   
16  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.45   
17  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            42.62   
18  Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet            42.72   
19  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            42.83   
20  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.10   
21  Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.19   
22  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.27   
23  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.44   
24  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.20   
25  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            45.38   
26  Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.91   
27  Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.63   
28  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.34   
29  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.61   
30  Erica Lindahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.16   
31  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.75   
32  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.38   
Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Hedda Nicklasson  2002  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap            25.64   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            29.60   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            29.89   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.38   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.47   
David Hultberg  2002  SK Stimmet            37.89   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.57   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap            39.41   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.06   
10  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.73   
11  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            42.97   
12  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.23   
13  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.27   
14  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.29   
15  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.10   
16  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.70   
17  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.63   
18  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.45   
19  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            54.41   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Axel Knutsson Wahlgren  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.39        1:03.30   
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.87        1:04.96   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.39        1:06.78   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.73        1:06.90   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:07.93        1:07.93   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.43        1:08.00   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.33        1:10.42   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:13.70        1:13.70   
Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:16.10        1:16.10   
10  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    1:27.70        1:27.70   
11  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:27.87        1:27.87   
12  Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    1:29.08        1:29.08   
13  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:31.30        1:31.30   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.09        57.98   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    25.85        58.34   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.71        1:03.56   
Mohammad Al Said  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.61        1:03.68   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    31.78        1:07.19   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.98        1:08.64   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.52        1:08.68   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.18        1:08.79   
David Schuldt  2002  SK Stimmet    36.47        1:19.45   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.29  1:18.74  2:02.02    2:45.52   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    38.59  1:23.58  2:10.26    2:57.23   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap            26.75   
Lisa R  Helsingborgs Simsällskap            27.69   
Hilja Volmberg  2003  SK Stimmet            35.47   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            36.68   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.23   
Hedda Nicklasson  2002  SK Stimmet            37.27   
Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.17   
Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            38.69   
Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.83   
Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.83   
11  Emmie Bengtsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            39.05   
12  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            39.60   
13  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap            40.48   
14  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            41.44   
15  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.54   
16  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.61   
17  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            41.79   
18  Erica Lindahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.84   
19  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            41.94   
20  Malin Danielsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            42.24   
21  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.34   
22  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.80   
22  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap            42.80   
24  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.21   
25  Johanna Ståhl  2001  Helsingborgs Simsällskap            43.65   
26  Jenny Lindström  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.80   
27  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.49   
28  Annie Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            44.54   
29  Moa Danielsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.63   
30  Stina Åsberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            47.40   
Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Celicia Hansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elsa Hjelmgren  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Michaela Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Petrea Hallberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Tyra Petersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            24.75   
Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap            25.09   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            28.42   
David Schuldt  2002  SK Stimmet            30.92   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            32.31   
David Hultberg  2002  SK Stimmet            33.57   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap            36.73   
Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.78   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            37.81   
10  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap            38.44   
11  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            38.83   
12  Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap            40.39   
13  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            40.97   
14  Axel Knutsson Wahlgren  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.06   
15  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.10   
16  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            43.69   
17  Erik Ellerth  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.36   
18  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.60   
19  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            44.80   
20  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.37   
21  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.55   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    28.82        59.83   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.81        1:02.46   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.59        1:02.86   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.22        1:02.89   
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.90        1:04.44   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    32.24        1:07.54   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    32.80        1:08.29   
Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.73        1:08.58   
Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.05        1:10.87   
10  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.48        1:11.45   
11  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.05        1:17.13   
12  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.75        1:17.44   
13  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    37.73        1:19.97   
14  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.70        1:20.52   
15  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.31        1:20.68   
16  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.46        1:21.01   
17  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.87        1:21.02   
18  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    38.09        1:22.15   
19  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    40.69        1:25.48   
20  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.74        1:26.07   
21  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.56        1:28.48   
22  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.36        1:30.04   
23  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.99        1:30.92   
24  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.29        1:33.22   
25  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.27        1:33.72   
Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    27.65        57.77   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    27.44        57.98   
Mohammad Al Said  1998  Helsingborgs Simsällskap    27.41        58.26   
Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.86        59.65   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.40        1:00.71   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.25        1:03.58   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.50        1:17.87   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.69        1:20.18   
Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.59        1:21.80   
10  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.13        1:22.30   
11  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    38.59        1:22.85   
12  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.63        1:23.62   
13  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.84        1:26.39   
14  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    41.82        1:30.33   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.76  1:02.85  1:36.72    2:10.71   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.78  1:06.84  1:42.07    2:15.60   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.61  1:07.74  1:43.22    2:17.69   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.15  1:06.03  1:42.46    2:19.15   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    34.16  1:11.23  1:50.03    2:27.98   
Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.90  1:12.31  1:52.16    2:31.90   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    35.65  1:15.19  1:55.80    2:35.20   
Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    35.09  1:14.79  1:56.12    2:35.22   
Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.72  1:18.21  1:58.90    2:37.13   
10  Bianca Jarbsjö  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.12  1:23.86  2:08.12    2:49.46   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap    26.27  54.93  1:23.98    1:52.59   
Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsällskap    27.25  56.27  1:26.17    1:55.93   
Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    26.87  55.87  1:26.09    2:00.06   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.97  1:03.45  1:36.74    2:08.91   
Marvin Kaminski  1999  Föreningen Sim Team Engelholm    29.40  1:03.03  1:37.57    2:10.61   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.04  1:03.69  1:37.69    2:11.85   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.72  1:16.47  1:58.83    2:38.65   
Karl Lindekrantz  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.23        1:08.17   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.44        1:10.74   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.94        1:11.33   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    37.97        1:20.06   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.82        1:20.17   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    39.27        1:20.61   
Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    39.97        1:26.29   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.79        1:27.77   
Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.56        1:29.43   
10  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.29        1:37.39   
11  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.35        1:39.07   
11  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.87        1:39.07   
13  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.02        1:40.05   
14  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.08        1:40.11   
15  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.42        1:41.11   
16  Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.89        1:41.30   
17  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.76        1:41.55   
18  Erica Lindahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    48.98        1:41.98   
19  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.64        1:42.04   
20  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.67        1:43.71   
21  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.89        1:45.00   
22  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.02        1:45.88   
23  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    52.28        1:45.97   
24  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    52.39        1:46.26   
25  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap    50.74        1:48.09   
26  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    52.47        1:49.37   
27  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap    51.68        1:49.55   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Julia Lindblad  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.02        1:05.80   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.99        1:08.37   
Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.84        1:09.23   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.64        1:09.94   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.09        1:24.31   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.15        1:34.48   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.53        1:35.77   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.15        1:40.28   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.21        1:40.79   
10  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.39        1:42.49   
11  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    48.35        1:43.18   
12  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    51.62        1:44.70   
13  Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap    53.83        1:48.52   
14  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet    56.41        1:53.77   
15  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    55.83        1:58.37   
Axel Knutsson Wahlgren  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Simon Johansson  2003  SK Stimmet            DSQ   
Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.94  1:07.39  1:48.75    2:21.44   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.08  1:12.05  1:56.94    2:30.64   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.72  1:16.31  2:01.18    2:37.53   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.52  1:17.66  2:05.94    2:43.91   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.24  1:24.43  2:15.42    2:55.98   
Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.34  1:29.79  2:24.43    3:03.44   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.50  1:31.30  2:24.83    3:07.13   
Lisa Vetterlein  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.56  1:32.90  2:31.96    3:14.02   
Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.46  1:35.50  2:30.56    3:15.90   
10  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.93  1:32.57  2:31.04    3:16.22   
11  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.85  1:35.29  2:34.01    3:19.50   
12  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    45.11  1:36.71  2:35.94    3:20.34   
13  Linn Andersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.62  1:41.57  2:42.50    3:28.18   
14  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    47.55  1:41.30  2:43.11    3:28.98   
15  Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.42  1:40.22  2:40.70    3:30.15   
16  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.93  1:42.09  2:44.20    3:31.09   
17  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.15  1:41.22  2:41.19    3:31.38   
18  Wiktoria Bujak  2000  Helsingborgs Simsällskap    48.99  1:48.75  2:55.76    3:51.36   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.37  1:15.24  1:59.67    2:36.64   
Anthony Chin  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.56  1:17.36  2:05.31    2:42.40   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    35.03  1:20.61  2:11.30    2:52.18   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.88  1:30.48  2:27.52    3:09.14   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.04  1:35.74  2:33.54    3:15.25   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.83  1:32.91  2:32.52    3:17.62   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    46.32  1:39.82  2:38.55    3:23.67   
Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.37  1:38.39  2:42.15    3:24.94   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap            28.05   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.31        1:08.45   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.35        1:16.36   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            30.32   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Al Said  1996  Helsingborgs Simsällskap            30.79   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.79        1:13.56   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    38.56        1:21.78   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.15        1:10.17   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.39  1:10.43  1:47.73    2:23.27   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.28        1:02.72   
                     
 
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.03        1:08.78   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Hafström  1991  Helsingborgs Simsällskap    30.02        1:01.47   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.60        1:07.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  26 maj 2015 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  11:06