Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Swedbank Medaljjakt A,T 160109    Utskriftsdatum  09 januari 2016   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 januari 2016         
 
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Arnell  2005  Helsingborgs Simsällskap            28.02   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.98   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.27   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.90   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            35.65   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap            38.60   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.54   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.05   
Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.28   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.93   
10  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            46.99   
11  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.67   
12  Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            49.36   
13  Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.23   
14  Ebba Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.26   
15  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.13   
16  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.49   
17  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.45   
18  Emma Klein  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.90   
19  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.20   
20  Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            58.83   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            30.38   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.69   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            30.85   
Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.09   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.00   
Pim Kivits  Helsingborgs Simsällskap            37.96   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            45.84   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.75   
Alexander Lien  2006  Helsingborgs Simsällskap            48.94   
10  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            49.38   
11  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.38   
12  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.63   
13  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.53   
14  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            54.36   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ  felaktigt start 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.89        1:09.99   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.05        1:11.04   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.62        1:12.26   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.15        1:13.24   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.12        1:14.36   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.93        1:14.57   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.32        1:14.95   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.33        1:15.02   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.71        1:15.12   
10  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.03        1:17.65   
11  Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.01        1:19.60   
12  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.51        1:20.52   
13  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.41        1:20.59   
14  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.98        1:20.60   
15  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.17        1:20.86   
16  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.72        1:22.91   
17  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.67        1:23.11   
18  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.30        1:23.45   
19  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.18        1:24.47   
20  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.93        1:26.93   
21  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.58        1:27.51   
22  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.42        1:28.03   
23  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.31        1:28.22   
24  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.40        1:29.53   
25  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.12        1:29.55   
26  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.38        1:29.57   
27  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.71        1:29.63   
28  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.60        1:31.64   
29  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.75        1:32.20   
30  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.51        1:32.44   
31  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.89        1:33.27   
32  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.17        1:34.39   
33  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.02        1:35.07   
34  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    46.55        1:35.68   
35  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.00        1:36.49   
36  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    1:39.87        1:39.87   
Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.52        1:12.05   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.71        1:17.15   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.66        1:17.92   
Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.01        1:19.48   
Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.79        1:22.94   
Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.75        1:23.37   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.08        1:23.97   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.31        1:24.49   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:25.15   
10  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.90        1:26.58   
11  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.71        1:26.89   
12  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.02        1:30.17   
13  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.09        1:30.40   
14  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.73        1:31.24   
15  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.25        1:33.59   
16  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.96        1:34.83   
17  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.60        1:40.46   
18  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.19        1:44.76   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.36  1:16.39  1:56.98    2:35.42   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.01  1:17.22  1:57.79    2:37.90   
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap    38.43  1:18.95  1:59.55    2:38.91   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    38.74  1:20.41  2:02.59    2:44.74   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.53  1:09.01  1:45.97    2:20.67   
Henrik Cleverdal  1972  Helsingborgs Simsällskap    34.19  1:10.71  1:48.63    2:26.70   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.52  1:16.64  1:57.98    2:36.89   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.96  1:19.58  2:01.73    2:41.79   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.82  1:21.51  2:04.70    2:46.86   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.09  1:23.77  2:10.58    2:56.32   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.09   
Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.36   
Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            25.90   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            26.20   
Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            26.36   
Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.01   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.07   
Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            29.32   
Charlie Arnell  2005  Helsingborgs Simsällskap            30.19   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            35.14   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            36.17   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap            37.94   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            38.96   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.29   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.73   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.95   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.56   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.68   
10  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.68   
11  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.69   
12  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.16   
13  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.55   
14  Emma Klein  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.89   
15  Ebba Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            54.07   
16  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            54.35   
17  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.34   
18  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.73   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.04   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.46   
Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            40.49   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.62   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.71   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.97   
Alexander Lien  2006  Helsingborgs Simsällskap            55.79   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.05   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            1:02.75   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.59        1:19.39   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.09        1:21.99   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.86        1:24.89   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.35        1:25.47   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.53        1:27.24   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.55        1:28.57   
Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    44.74        1:32.05   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.86        1:32.37   
10  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.88        1:33.99   
11  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.20        1:34.83   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.84        1:38.48   
13  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.04        1:39.33   
14  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.27        1:40.52   
15  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.16        1:42.14   
16  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.72        1:42.29   
17  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.67        1:42.44   
18  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.81        1:42.67   
19  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.87        1:42.86   
20  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.74        1:45.60   
21  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.65        1:46.00   
22  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    50.51        1:46.24   
23  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.85        1:46.96   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.54        1:13.59   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.66        1:18.17   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.28        1:19.07   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.35        1:23.52   
Jacob Müller  2001  Helsingborgs Simsällskap    42.12        1:29.96   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.58        1:32.20   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.57        1:32.56   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.52        1:32.59   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.70        1:33.09   
10  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.56        1:36.94   
11  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.94        1:37.70   
12  Oliwer Budak  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.57        1:38.66   
13  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.24        1:38.79   
14  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.08        1:42.22   
15  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.50        1:43.00   
16  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.20        1:43.28   
17  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap    52.57        1:49.90   
18  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.83        1:50.05   
19  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    53.24        1:50.08   
20  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    53.44        1:50.59   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.17  1:20.97  2:05.20    2:48.26   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.50  1:25.12  2:11.65    2:57.79   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.59  1:35.08  2:26.11    3:16.20   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.19        1:11.97   
Malin Cleverdal  1974  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.42        1:14.93   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.89        1:19.25   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.41        1:19.88   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.82        1:21.23   
Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.89        1:32.90   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.39        1:34.61   
Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.45        1:34.70   
Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.14        1:38.60   
10  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.15        1:40.88   
11  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.35        1:42.01   
12  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    48.83        1:42.33   
13  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.86        1:46.49   
14  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    52.21        1:52.16   
15  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap    58.20        1:59.78   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.15        1:08.16   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.78        1:11.83   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.17        1:16.50   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.67        1:16.72   
Albert Ingelsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.67        1:18.90   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.32        1:19.01   
Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.14        1:29.09   
Pim Kivits  Helsingborgs Simsällskap    39.13        1:31.47   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.37        1:38.51   
10  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.03        1:41.08   
11  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.39        1:43.22   
12  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap    51.34        1:49.31   
13  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    54.80        1:52.52   
14  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    54.96        1:56.93   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.86  1:09.35  1:56.16    2:31.59   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.03  1:16.56  1:58.95    2:34.81   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.64  1:14.61  2:02.24    2:37.40   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.81  1:16.31  2:03.25    2:39.17   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.25  1:14.99  2:05.16    2:39.98   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.26  1:21.08  2:05.79    2:42.20   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.89  1:17.70  2:06.23    2:42.98   
Hanna Holmqvist  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.16  1:16.06  2:06.86    2:44.80   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.60  1:17.75  2:08.25    2:45.30   
10  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.00  1:23.99  2:10.41    2:50.40   
11  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.31  1:20.37  2:13.45    2:51.42   
12  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.36  1:25.14  2:16.58    2:55.35   
13  Wilma Sjölin  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.98  1:25.00  2:17.62    2:56.57   
14  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.87  1:27.18  2:26.42    3:07.48   
15  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.05  1:33.14  2:29.56    3:12.57   
16  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.96  1:38.64  2:33.85    3:15.78   
17  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.88  1:36.58  2:38.23    3:21.40   
18  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.84  1:37.96  2:36.95    3:24.00   
19  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.41  1:36.71  2:39.46    3:25.28   
20  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.49  1:37.33  2:39.68    3:26.34   
21  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.83  1:43.49  2:40.58    3:27.84   
Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    35.91  1:18.20  2:10.60    2:45.88   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.99  1:23.59  2:12.15    2:51.75   
Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.34  1:29.75  2:23.08    3:04.46   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.43  1:29.56  2:25.41    3:06.27   
Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.00  1:30.05  2:26.91    3:12.96   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.85  1:31.81  2:33.44    3:15.47   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.36  1:39.77  2:33.28    3:19.02   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:40.38  2:38.99  3:22.77    3:22.77   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.95  1:41.47  2:43.26    3:28.87   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap            28.41   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
      1:18.43        1:18.43   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.26  2:20.03  3:35.42    4:48.31   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:11.54  2:29.99  3:49.79    5:06.90   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap            27.04   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.07   
Alessio Giambalvo  2001  Helsingborgs Simsällskap            27.61   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.03   
David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap            28.93   
                     
 
Gren 24, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:10.21  2:25.33  3:41.97    4:58.72   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.47        1:00.44   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.16        1:00.69   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.14        1:00.80   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.26        1:05.18   
Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.66        1:11.09   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Maigren  2001  Helsingborgs Simsällskap            32.13   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            33.14   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.18   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.48   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap            35.39   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.76        1:39.37   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.15   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.62   
Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            34.40   
                     
 
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.77  1:08.51  1:47.09    2:25.24   
                     
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.45  1:10.80  1:49.91    2:29.28   
                     
 
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.30        1:05.29   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.50        1:18.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 januari 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  16:04