Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Swedbank Medaljjakt A, T    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.23   
Astrid Fagerlind  2007  SK Stimmet            23.89   
Augusta Rampe  2006  SK Stimmet            24.91   
Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.98   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            33.46   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            33.63   
Elsa Nilsson  2007  SK Stimmet            39.05   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Pawarisorn Nuanyai  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            20.03   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            22.65   
Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.77   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.02   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            25.05   
Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            26.19   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            28.85   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            30.26   
Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap            30.63   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.13   
Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.67   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.96   
Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap            37.88   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.20   
Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap            41.84   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            43.10   
10  Roxana Terani-Manesh  1998  Helsingborgs Simsällskap            43.41   
11  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            43.66   
12  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.26   
13  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            44.84   
14  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            45.52   
15  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            45.89   
16  Emilia Kroon  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            45.98   
17  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap            47.23   
18  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            47.25   
19  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.50   
20  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.71   
21  Jenny Lindström  2004  Helsingborgs Simsällskap            48.06   
22  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.43   
23  Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.44   
24  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.66   
25  Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.34   
26  Anna Larsson  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            50.38   
27  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            50.41   
28  Annie Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.76   
29  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.84   
30  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            51.25   
31  Alice Öberg  2005  SK Stimmet            51.43   
32  Melina Arnautovic  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.65   
33  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            51.93   
34  Felicia Zander  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            52.27   
35  Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.47   
36  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            52.57   
37  Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            52.74   
38  Olivia Lindkvist  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.05   
39  Saga Jakobsson Åhl  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.36   
40  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            54.19   
41  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            55.55   
42  Hanna Kadom  2002  Helsingborgs Simsällskap            55.90   
43  Ida Delin  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.07   
44  Suzann Taher  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.26   
45  Linnéa Duteil  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.30   
46  Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.44   
47  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            56.70   
48  Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            56.72   
49  Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            57.63   
50  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet            58.40   
51  Tilda Sylvan  2005  Helsingborgs Simsällskap            58.63   
Karin Scheutz  2005  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Antonia Amilon  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Malin Danielsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            27.05   
Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap            27.85   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.66   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.49   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap            32.16   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap            33.63   
Pim Kivits  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.60   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.66   
Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.63   
10  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            43.70   
11  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.36   
12  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.46   
13  Simon Lindahl  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.29   
14  Oskar Jansson  2002  Helsingborgs Simsällskap            46.82   
15  Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.89   
16  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.91   
17  Emil Flodmark  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            46.99   
18  Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap            48.47   
19  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            50.00   
20  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.26   
21  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.55   
22  Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            51.76   
23  Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            51.96   
24  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.77   
25  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            53.16   
26  Alexander Lien  2006  Helsingborgs Simsällskap            53.34   
27  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            53.82   
28  Anton Enell  2003  Helsingborgs Simsällskap            53.99   
29  Joel Sallenhag  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.93   
30  Axel Westerberg  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            58.02   
Alfred Andersson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Fredrik Sörensen  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Johannes Edman  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Hafström  1991  Helsingborgs Simsällskap    30.10        1:02.44   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.82        1:06.17   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.86        1:09.52   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.36        1:09.55   
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.89        1:13.23   
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    36.26        1:13.61   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.27        1:14.95   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.22        1:15.50   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.91        1:15.58   
10  Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.57        1:16.50   
11  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.71        1:17.69   
12  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.86        1:18.19   
13  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.60        1:19.80   
14  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.51        1:20.50   
15  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.94        1:20.63   
16  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    39.58        1:20.81   
17  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    39.16        1:20.92   
18  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.15        1:21.84   
19  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.83        1:22.13   
20  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.07        1:22.35   
21  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    41.12        1:23.76   
22  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    40.49        1:24.55   
23  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    41.98        1:26.84   
24  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.75        1:27.32   
25  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.68        1:28.50   
26  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.23        1:30.13   
27  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.27        1:30.53   
28  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.04        1:30.57   
29  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.05        1:30.61   
30  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.88        1:31.15   
31  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    43.87        1:31.56   
32  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.86        1:31.98   
33  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.96        1:32.53   
34  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap    41.30        1:33.81   
35  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.84        1:34.07   
36  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap    46.84        1:35.06   
37  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.22        1:35.84   
38  Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    49.11        1:36.56   
39  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.65        1:36.71   
40  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.73        1:36.75   
41  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    46.75        1:36.87   
42  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.88        1:37.14   
43  Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.96        1:37.19   
44  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.20        1:38.18   
45  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.90        1:38.63   
46  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap    47.82        1:38.94   
47  Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.30        1:41.23   
48  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.15        1:43.96   
Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lundahl  1991  Helsingborgs Simsällskap    27.89        59.15   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.97        1:06.54   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.65        1:09.21   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.97        1:09.35   
Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.53        1:13.19   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.66        1:14.30   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    38.39        1:19.25   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.41        1:20.92   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.27        1:22.69   
10  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.52        1:23.07   
11  Olle Rasmusson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.17        1:24.57   
12  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.42        1:28.07   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.52        1:28.29   
14  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.75        1:28.33   
15  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.14        1:29.40   
16  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    44.14        1:29.98   
17  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.22        1:30.46   
18  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.98        1:32.52   
19  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.85        1:32.89   
20  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.28        1:33.73   
21  Horaldas Jakavicius  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    43.94        1:34.56   
22  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.86        1:35.10   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.17  1:13.27  1:52.93    2:32.94   
Josefine Arvidsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.84  1:13.86  1:54.16    2:33.36   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.42  1:17.38  1:57.01    2:36.16   
Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    38.05  1:20.59  2:04.42    2:45.93   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.54  1:24.37  2:09.10    2:51.76   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.19  1:24.82  2:08.71    2:52.17   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.31  1:23.99  2:09.39    2:53.27   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.55  1:25.23  2:10.76    2:55.40   
Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.64  1:26.58  2:11.96    2:56.45   
10  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.79  1:26.32  2:13.44    2:59.48   
11  Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.55  1:28.32  2:16.75    3:02.85   
12  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.10  1:30.90  2:20.34    3:09.58   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.55  1:13.56  1:52.92    2:32.13   
Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.66  1:31.57  2:21.71    3:09.46   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            22.56   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            24.37   
Ebba Sandström  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.48   
Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            25.12   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            25.16   
Maja Lapadatovic  2005  Helsingborgs Simsällskap            25.43   
Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            25.78   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            26.06   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            26.27   
10  Ella Berg  2006  Helsingborgs Simsällskap            26.59   
11  Maja Edelhamre  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.03   
12  Agnes Aagaard  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.29   
13  Tilda Sylvan  2005  Helsingborgs Simsällskap            27.53   
14  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet            27.54   
15  Agnes Roslund  2006  Helsingborgs Simsällskap            28.65   
16  Astrid Fagerlind  2007  SK Stimmet            29.90   
17  Augusta Rampe  2006  SK Stimmet            30.45   
18  Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            31.69   
19  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            32.52   
20  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            36.68   
21  Elsa Nilsson  2007  SK Stimmet            40.90   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Maja Segerlund  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Pawarisorn Nuanyai  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            19.70   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.18   
Rasmus Auer  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.01   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap            24.17   
Alexander Lien  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.73   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            27.53   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            27.82   
Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            28.37   
Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            29.06   
10  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            29.20   
11  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            29.28   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap            38.30   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            42.52   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap            43.25   
Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap            45.92   
Jenny Lindström  2004  Helsingborgs Simsällskap            46.84   
Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.23   
Antonia Amilon  2002  Helsingborgs Simsällskap            47.31   
Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.38   
Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            47.44   
10  Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap            47.94   
11  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            47.98   
12  Emilia Kroon  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            48.18   
13  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            48.50   
14  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            49.26   
15  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap            49.80   
16  Annie Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.03   
17  Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            50.56   
18  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.58   
19  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.62   
20  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            51.22   
21  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.42   
22  Saga Jakobsson Åhl  2003  Helsingborgs Simsällskap            51.67   
23  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            52.15   
24  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            52.55   
25  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.77   
26  Anna Larsson  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            53.75   
27  Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.11   
28  Malin Danielsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            54.44   
29  Ida Delin  2004  Helsingborgs Simsällskap            55.26   
30  Melina Arnautovic  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.67   
31  Olivia Lindkvist  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.71   
32  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.36   
33  Suzann Taher  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.50   
34  Linnéa Duteil  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.75   
35  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.84   
36  Amanda Lindblad  2003  Helsingborgs Simsällskap            58.78   
Hanna Kadom  2002  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Karin Scheutz  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Troell  1997  Helsingborgs Simsällskap            31.33   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            31.90   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap            34.62   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            44.54   
Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap            45.88   
Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap            46.56   
Simon Lindahl  2003  Helsingborgs Simsällskap            48.17   
Fredrik Sörensen  2001  Helsingborgs Simsällskap            48.65   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            50.68   
10  Pim Kivits  2001  Helsingborgs Simsällskap            50.81   
11  Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap            50.92   
12  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.33   
13  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap            51.54   
14  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap            51.67   
15  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            52.39   
16  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.49   
17  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap            52.64   
18  Oskar Jansson  2002  Helsingborgs Simsällskap            52.96   
19  Simon Johansson  2003  SK Stimmet            53.67   
20  Emil Flodmark  2006  Föreningen Sim Team Engelholm            53.73   
21  Johannes Edman  2004  Helsingborgs Simsällskap            54.05   
22  Anton Enell  2003  Helsingborgs Simsällskap            55.23   
23  Joel Sallenhag  2004  Helsingborgs Simsällskap            56.95   
Alfred Andersson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Axel Westerberg  2005  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Tim Pawarisorn Nuanyai  1999  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap    34.68        1:13.11   
Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    36.43        1:16.70   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.89        1:18.75   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.83        1:19.27   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.43        1:22.78   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.88        1:23.75   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.94        1:24.26   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.92        1:25.22   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.41        1:26.98   
10  Nicole Johnson  2000  Helsingborgs Simsällskap    41.52        1:27.39   
11  Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.99        1:29.67   
12  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.92        1:29.80   
13  Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    42.56        1:31.32   
14  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.82        1:32.03   
15  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.84        1:32.71   
16  Isabella Johansson  1999  Helsingborgs Simsällskap    45.33        1:32.82   
17  Linnea Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    42.94        1:33.04   
18  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.71        1:34.11   
19  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.45        1:34.36   
20  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    45.15        1:35.03   
21  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.42        1:35.17   
22  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.99        1:37.69   
23  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.76        1:37.77   
24  Sara Edman  2001  Helsingborgs Simsällskap    45.73        1:38.07   
25  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.46        1:38.81   
26  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.40        1:38.98   
27  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.15        1:42.11   
28  Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap    47.51        1:42.74   
29  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    48.74        1:43.69   
30  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.20        1:44.84   
31  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.05        1:45.69   
32  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap    49.32        1:46.47   
33  Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.40        1:46.99   
34  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    50.28        1:47.22   
35  Esmeralda Leo  2001  Helsingborgs Simsällskap    50.05        1:47.97   
36  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap    50.35        1:48.65   
37  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    51.47        1:49.72   
38  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    51.74        1:49.95   
Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.53        1:04.23   
Daniel Lundahl  1991  Helsingborgs Simsällskap    31.77        1:06.74   
Ahmad Al Said  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.62        1:07.21   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.92        1:14.08   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.90        1:14.22   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.02        1:17.23   
Anthony Chin  2000  Helsingborgs Simsällskap    38.57        1:20.65   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.58        1:22.70   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.69        1:25.90   
10  Jacob Müller  2001  Helsingborgs Simsällskap    40.35        1:29.57   
11  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.32        1:32.56   
12  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.19        1:33.70   
13  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.06        1:33.86   
14  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.91        1:35.95   
15  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.25        1:36.12   
16  Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    47.91        1:40.92   
17  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    47.67        1:41.38   
17  Horaldas Jakavicius  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    44.94        1:41.38   
19  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.72        1:42.68   
20  Kim Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    48.77        1:43.84   
21  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    49.64        1:43.95   
22  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    50.78        1:48.43   
23  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    54.96        1:55.69   
24  Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap    57.81        1:57.39   
Emil Wiberg  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Holm  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.57  1:14.97  1:54.72    2:35.55   
Daniella Horvath  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.85  1:16.36  1:58.49    2:40.32   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    39.20  1:23.83  2:08.78    2:54.57   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.63  1:31.52  2:21.28    3:09.81   
Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    45.41  1:38.16  2:30.77    3:21.63   
                     
 
Gren 16, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.51  1:17.54  1:59.52    2:41.05   
Andreas Edman  1999  Helsingborgs Simsällskap    36.40  1:19.56  2:07.68    2:58.15   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.99        1:08.62   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap    31.63        1:08.85   
Alessia Bozzano  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.52        1:25.33   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.75        1:27.85   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.10        1:30.06   
Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.00        1:32.06   
Saga Extergren  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.43        1:32.94   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.04        1:34.29   
Sofia Åkerblom  2002  Helsingborgs Simsällskap    44.63        1:34.32   
10  Sandra Tran  2001  Helsingborgs Simsällskap    43.17        1:34.63   
11  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.84        1:36.02   
12  Johanna Hanspers  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.28        1:36.72   
13  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.39        1:37.16   
14  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.29        1:37.30   
15  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.24        1:37.35   
16  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.35        1:37.59   
17  Selma Sundström-Krantz  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.84        1:38.61   
18  Tilda Persson  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.89        1:40.77   
19  Prisha Nagpal  2002  Helsingborgs Simsällskap            1:40.92   
20  Alicia Arvidsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.20        1:42.61   
21  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    49.98        1:43.48   
22  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    48.17        1:44.89   
23  Elsa Kulatunga  2003  Helsingborgs Simsällskap    48.65        1:45.79   
24  Felicia Zander  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    50.54        1:50.10   
25  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    53.93        1:51.70   
26  Elsa Wiberg  2004  Helsingborgs Simsällskap    53.26        1:52.92   
27  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    56.89        1:56.80   
28  Ebba Nilsson  2004  SK Stimmet    1:08.91        2:13.19   
Jenny Lindström  2004  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DSQ   
Julia Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.41        1:01.81   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.40        1:08.85   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.79        1:22.89   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.69        1:24.01   
Stig Greiner  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    41.56        1:31.47   
Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    46.13        1:34.13   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.44        1:34.56   
Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    46.51        1:37.94   
Anton Persson  2002  Helsingborgs Simsällskap    47.02        1:38.29   
10  Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    45.97        1:38.63   
11  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.67        1:41.40   
12  Simon Johansson  2003  SK Stimmet    49.50        1:41.76   
13  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    48.16        1:42.31   
14  Mohammad El-Far  2002  Helsingborgs Simsällskap    50.15        1:45.64   
15  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsällskap    52.38        1:46.40   
16  Ahmed Hamze  2004  Helsingborgs Simsällskap    51.54        1:48.86   
17  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet    55.86        1:54.68   
18  Walther Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    55.41        1:57.65   
Simon Lindahl  2003  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Viktor Kertes  1996  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Pim Kivits  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.95  1:14.48  2:01.44    2:34.94   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.65  1:14.92  1:59.10    2:35.77   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.43  1:16.92  2:00.64    2:36.21   
Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.75  1:13.67  1:58.78    2:36.65   
Emma Andersson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.42  1:16.68  2:02.99    2:40.32   
Annika Gren  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.43  1:17.61  2:04.46    2:42.55   
Wilma Svensson  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.61  1:17.69  2:06.05    2:42.60   
Hanna Lindahl  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.28  1:15.82  2:05.67    2:44.10   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.32  1:21.80  2:07.68    2:46.17   
10  Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.81  1:22.76  2:10.59    2:47.12   
11  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    40.94  1:27.75  2:14.90    2:53.36   
12  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.56  1:24.69  2:15.51    2:55.70   
13  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.13  1:24.70  2:15.53    2:56.38   
14  Anna Lapadatovic  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.84  1:22.54  2:18.48    3:00.02   
15  Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap    39.61  1:25.34  2:21.87    3:04.44   
16  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.50  1:25.52  2:21.37    3:05.19   
17  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.33  1:29.07  2:25.44    3:05.69   
18  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    42.52  1:30.22  2:24.72    3:06.31   
19  Filippa Philipsson Erikss  2003  Helsingborgs Simsällskap    43.72  1:35.08  2:29.58    3:11.94   
20  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    40.37  1:31.43  2:29.94    3:14.05   
21  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.07  1:32.10  2:31.74    3:15.50   
22  Tuva Edvinsson  2004  Klippans Simsällskap    47.80  1:34.61  2:33.23    3:17.40   
23  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm    43.28  1:33.16  2:33.16    3:17.82   
24  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap    44.95  1:36.24  2:37.16    3:22.88   
25  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm    47.44  1:41.09  2:41.06    3:23.95   
26  Irene Truong  2003  Helsingborgs Simsällskap    47.21  1:39.80  2:37.35    3:24.88   
27  Tilda Boije  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.64  1:38.56  2:36.55    3:25.44   
28  Beritan Sert  2001  Helsingborgs Simsällskap    44.73  1:39.36  2:38.67    3:26.94   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Lina Hamze  2001  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.97  1:02.65  1:39.42    2:10.50   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.36  1:07.25  1:46.94    2:19.54   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.26  1:07.50  1:51.77    2:24.93   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.73  1:11.64  1:53.78    2:29.27   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.59  1:12.74  1:55.45    2:31.22   
Simon Bonnevier  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.77  1:12.47  1:57.18    2:32.00   
Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    33.13  1:13.44  1:56.53    2:32.96   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.80  1:12.32  1:59.63    2:34.42   
Oliver Stålbrand  2002  Helsingborgs Simsällskap    31.66  1:16.80  2:04.19    2:41.02   
10  Anthony Chin  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.09  1:18.26  2:06.16    2:44.83   
11  Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    36.26  1:21.70  2:11.34    2:50.88   
12  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.03  1:23.86  2:16.40    2:55.80   
13  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.67  1:23.04  2:15.31    2:56.03   
14  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.68  1:28.07  2:24.54    3:05.62   
15  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    41.67  1:32.67  2:26.38    3:08.95   
16  Lukas Kjellnäs  2004  Helsingborgs Simsällskap    43.69  1:32.77  2:27.75    3:14.24   
17  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.92  1:35.86  2:32.82    3:16.42   
18  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.91  1:36.79  2:37.38    3:17.10   
19  Eric Cochinescu  2002  Helsingborgs Simsällskap    43.69  1:35.57  2:35.57    3:18.61   
Felix Cochinescu  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.33        1:14.35   
Moa Nilsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.12        1:15.01   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.67        1:21.42   
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Wikström  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.53        58.52   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.13        1:02.88   
Emilia Cokalic  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.90        1:08.28   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.50        1:08.60   
                     
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.91  1:15.51  1:58.68    2:41.59   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.21        59.09   
Filip Eriksson  1999  Helsingborgs Simsällskap    28.64        59.89   
Elis Ingvarsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.25        59.96   
Lukas Mirsch  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.32        1:01.46   
André Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.22        1:02.26   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.91        1:02.83   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.87        1:04.71   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Hallbäck  1998  Helsingborgs Simsällskap            31.04   
Tova Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap            32.28   
Anna Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            34.58   
Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.20   
Ellinor Stenhård  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.67   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nilsson  1997  Helsingborgs Simsällskap            24.28   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap            31.84   
                     
 
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.40  1:04.67  1:39.86    2:15.10   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.78  1:09.20  1:46.48    2:22.44   
Amanda Trägårdh  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.37  1:09.84  1:46.96    2:22.93   
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.72  1:11.42  1:49.43    2:26.23   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.16  1:10.80  1:49.10    2:26.55   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.57  1:13.25  1:53.04    2:33.12   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.29        58.20   
Mohammad Al Said  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.49        1:02.30   
Khalil Al Said  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.03        1:05.54   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.00        1:13.19   
                     
 
Gren 29, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Troell  1995  Helsingborgs Simsällskap    26.67  55.48  1:24.38    1:53.53   
Fredrik Olofsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    27.24  56.48  1:26.24    1:56.43   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.28  1:00.24  1:32.84    2:05.54   
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.02  1:02.74  1:37.47    2:11.21   
Filip Tanaskovic  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.33  1:03.96  1:39.47    2:13.05   
Ricky Barabas  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.51  1:04.57  1:41.20    2:17.86   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hampus Olsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:04.93  2:16.24  3:27.67    4:38.11   
Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:15.40  2:39.18  4:00.52    5:19.70   
Joel Härstedt  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:13.94  2:37.37  4:01.04    5:23.45   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Joel Johansson  2001  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:13.27  2:31.97  3:50.71    5:06.32   
Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:12.39  2:30.45  3:50.92    5:07.11   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:14.44  2:33.79  3:54.86    5:14.45   
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:14.21  2:35.32  3:57.24    5:17.78   
Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:15.78  2:37.24  3:59.81    5:21.51   
Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:16.18  2:39.04  4:04.40    5:27.60   
Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:17.33  2:42.86  4:10.23    5:36.98   
                     
 
Gren 32, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:09.85  2:30.32  3:58.69    5:10.08   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:15.31  2:43.84  4:13.60    5:28.23   
                     
 
Gren 33, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:09.68  2:27.59  3:53.47    5:04.04   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            38.67   
                     
 
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cruiz Llupa  1997  Helsingborgs Simsällskap    28.67  1:01.52  1:35.88    2:11.03   
Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    31.06  1:06.85  1:45.27    2:24.50   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ahmad Al Said  1996  Helsingborgs Simsällskap            27.05   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap            29.91   
Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap            31.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  17:29